С окончанием учебного года!
Официальное наименование:
Государственное учреждение образования "Учебно-педагогический комплекс Мижеричский детский сад - базовая школа им. В.Ляха"
Тип учреждения:
Учреждение общего среднего образования / Установа агульнай сярэдняй адукацыi
Населенный пункт:
д. Мижеричи
Адрес:
231932 Гродненская область Зельвенский район аг. Мижеричи, ул. Молодежная, 8 (Учреждение образования является абонентом СМДО)
Телефоны:
0156472031 (директор)
0156471488 (общий)
mizerichi@tut.by

Мы рады вітаць вас

на сайце  нашай установы адукацыі!

Міжэрычы, Міжрэчча, Міжэрыцкая зямля – словы дарагія і блізкія кожнаму з нас. Тут мы нарадзіліся, жывём, дыхаем чыстым і свежым паветрам, захапляемся прыгажосцю родных краявідаў. Да таго ж гэтыя мясціны маюць цікавую і багатую гісторыю. Упершыню ў гістарычных звестках наша вёска ўзгадваецца ў 1553 годзе. У 1871-м у Міжэрычах было адкрыта народнае вучылішча, у 1915 годзе працавала двухкласнае народнае вучылішча. Як і ўся Заходняя Беларусь у 20-30 гады мінулага стагоддзя, нашы землі ўвайшлі ў склад буржуазна-памешчыцкай Польшчы. Тады ў Міжэрычах працавала сямігодка, навучанне ў якой вялося на польскай мове .
У 1967 годзе была закладзена першая цагліна ў будынак новай сучаснай школы. 4 лістапада наступнага года ва ўрачыстых святочных абставінах яна была адкрыта.

В каникулярный период значительно возрастает риск возникновения пожаров по причине детской шалости с огнем, а также гибели детей на водоемах.
С целью предупреждения подобных чрезвычайных ситуаций, гибели и травматизма детей, а также проведения образовательно - воспитательной работы в области безопасности жизнедеятельности с подрастающим поколением в республике будет проходить профилактическая акция «Каникулы без дыма и огня».

Сроки проведения акции «Каникулы без дыма и огня» 15 июня – 21 августа.

С целью предупреждения пожаров по причине неосторожного обращения с огнем и гибели на них лиц пенсионного и пожилого возраста в сельских населенных пунктах, городах, садовых товариществах, агроусадьбах в республике будет проходить акция «С заботой о безопасности малой Родины».
Целевая аудитория – люди преклонного возраста, жители сельских населенных пунктов.

Сроки проведения акции «С заботой о безопасности малой родины» июнь-июль, сентябрь-октябрь.

Міжнародны дзень абароны дзяцей прыпадае на самую любімую пару года, лета. Гэта свята шчаслівага дзяцінства. Сёлета яно адзначаецца ў панядзелак, 1 чэрвеня, у дзень пачатку доўгачаканых і доўгіх канікул.