Новости проекта
Перенос и удаление уроков
Внесение изменений в личные данные
Schools.by приносит свои извинения за возникшие технические неполадки.
Голосование
Нужна ли школьная форма?
Всего 54 человека
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 144 человека

Планирование работы

Дата: 15 января 2014 в 13:21, Обновлено вчера в 10:08

Выхаваўчая і ідэалагічная работа

Накірунак

Мерапрыемства

Тэрмін  выканання

Адказны

Верасень

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Святочная лінейка, прысвечаная Дню ведаў

2 верасня

Мышэйка Л.У..

Урок “Занімай, Беларусь мая маладая, свой пачэсны пасад між народамі  ”

2 верасня

Сарока Л.С.

Класныя кіраўнікі

Удзел у акцыі “Я – грамадзянін Рэспублікі Беларусь”

На працягу года

Педагогі ўстановы

Удзел у акцыі “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”

На працягу года

Педагогі ўстановы

Рэалізацыя праекта “Збяры Беларусь у сваім сэрцы”

Конкурс юных экскурсаводаў “З чаго пачынаецца Радзіма?”

На працягу года

Паляшчук А.А.

Тыдзень беларускай пісьменнасці

( па асобнаму плану)

Тэматычная гадзіна інфармавання “Беларускае кнігадрукаванне”

2 верасня – 8 верасня

5 верасня

Валадашчык Н.І.

Класныя кіраўнікі

 Аглядная гадзіна інфармавання “Міжнародны Дзень міру”

 19 верасня

Класныя кіраўнікі

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Акцыя “Макулатура”

Адзіны дзень інфармавання “Беларусь. Сацыяльна-эканамічныя і грамадска-палітычныя  падзеі  верасня”

21 верасня

26 верасня

Класныя кіраўнікі, выхавальнікі дз/с

Класныя кіраўнікі

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Дзень прафілактыкі суіцыдаў

Дзень здароўя

10  верасня

07 верасня

Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

Бурдук А.Г.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Аперацыя “Помнік”

Акцыя “Дом без адзіноты”

21 верасня

21 верасня –

28 верасня

Мышэйка Л.У.

Марцінчык С.А.

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Свята, прысвечанае Дню нараджэння ГА “БРСМ”

 2 верасня

Жамойціна Н.А.

Свята, прысвечанае Дню нараджэння ГА “БРПА” “Мая дружына – мой дом”

14верасня

Трубей А.М.

Кл. кіраўнікі

 5 – 8 кл.

Дзень прафілактыкі “Дарога – тэрыторыя бяспекі”

28 верасня

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Аперацыя “Ураджай- 2019!”

Агульнашкольны бацькоўскі сход 

17 верасня

28 верасня

Марцінчык С.А.

Захарка В.А.

Бандарэнка  С.А.

Класныя кіраўнікі, выхавальнікі дз/с

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Конкурс “Асенні вернісаж”

28верасня

Сарока Л.С.

Класныя кіраўнікі, выхавальнікі дз/с

Шосты школьны день

Дзень здароўя.  Восеньскі крос “Прывітанне, школа!”

7 верасня

Бурдук А.Г.,

кл.кір.1 – 9 кл.

Творчая субота

14 верасня

Паляшчук А.А.

 Владашчык Н.І.

Трубей А.М.

Працоўная і прафарыентацыйная субота

21 верасня

Сарока Л.С.

Бязносік А.Б.

Мышэйка Л.У.

Дзень дабрыні і павагі

28  верасня

Марцінчык С.А.

Урублеўская В.М.

Захарка Я.І.

Захарка В.А.

Кастрычнік

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

  Дзень настаўніка “Настаўнік! Перад іменем тваім…” 

5 кастрычніка

Валадашчык Н.І.

Тыдзень Маці (па асонаму плану)

Святочны канцэрт да Дня Маці

8 кастрычніка –

12 кастрычніка

12 кастрычніка

Сарока Л.С.,

класныя кіраўнікі

Трубей А.М

Адзіны дзень інфармавання “Дзень ААН – Беларусь у складзе ААН ”

25 кастрычніка

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Акцыя “Металалом”

Практыкум “Эканоміка ў маім жыцці”

Кастрычнік

30 кастрычніка

Кл.кір. 1 – 9 кл., выхавальнікі дз/с

Захарка В.А.

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Конкурс фотаздымкаў  “Свет вакол нас”

На працягу месяца

Кл.кір. 1 – 9 кл., выхавальнікі д/с

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Дзень прафілактыкі. “Жыць цудоўна”

26 кастрычніка

Жамойціна Н.А.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Акцыя “Дапаможам тым, хто побач”

Аперацыя “Помнік”

19 кастрычніка

26 кастрычніка

Марцінчык С.А. Жамойціна Н.А.

Трубей А.М.

Выхаванне псіхалагічнай

культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Круглы стол  “Дзіцячыя і маладзёжныя аб’яднанні Беларусі” ”

27 кастрычніка

  Сарока Л.С.,

Жамойціна Н.А.

100-год  ВЛКСМ.

Прэзентацыя “ВЛКСМ – 100. Гісторыя руху”

29 кастрычніка

 Валадашчык Н.І., Жамойціна Н.А.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Дабрачынная акцыя “Ад чыстага сэрца” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы)

Тэматычная гадзіна інфармавання “ Мама, імя тваё я нясу праз жыццё як святыню”

5 кастрычніка

11 кастрычніка

Марцінчык С.А.,

Валадашчык Н.І.

Класныя кіраўнікі 1-9 класа,

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Конкурс відэаролікаў “Матуля, я цябе віншую…”

12 кастрычніка

Сарока Л.С., класныя кіраўнікі 1-9 класа, выхавальнікі д/с

Шосты школьны дзень

Прафарыентацыйная  субота

6 кастрычніка

Паляшчук А.А.,

Валадашчык Н.І.

Спартыўная субота. Дзень здароўя.

13 кастрычніка

Бурдук А.Г., класныя кіраўнікі 1-9 класаў

Бацькоўская субота

20 кастычніка

Марцінчык С.А.,

Мышэйка Л.У.

Творчая субота

27 кастрычніка

Урублеўская В.М.,

 Трубей А.М.

Лістапад

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Адзіны дзень інфармавання  “Кабдзяцінства было шчаслівым!” (да Сусветнага Дня дзіцяці – 20 лістапада)

22 лістапада

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Конкурс “Восеньскі букет”

16 лістапада

Кл.кір.1 – 9 кл., выхавальнікі дз/с

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Тыдзень здаровага харчавання

Акцыя “Моладзь супраць тытуню”

19 лістапада –

23 лістапада

8 лістапада –

14 лістапада

Панасік А.М.

Жамойціна Н.А.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Рэйд “Дапамажы блізкаму…”

17 лістапада

Урублеўская В.М.,

Марцінчык С.А.

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Дзень прафілактыкі “Мае правы і абавязкі”

29  лістапада

Кл.кір.1 – 9 кл.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Аперацыя “Лістапад”

16 лістапада

Кл.кір.1 – 9 кл.

Аперацыя “Помнік”

28  лістапада

Кл. кір.  5 - 7 кл.

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Літаратурна-музычная гасцёўня  “Восеньскі карагод”

30 лістапада

Сарока Л.С.,

кл. кіраўнікі

1 – 9 кл.

Шосты школьны дзень

Спартыўная субота. Дзень здароўя

10 лістапада

Бурдук А.Г.,

кл. кір. 1-9 кл.

Бацькоўская субота

17 лістапада

Бязносік А.Б.

Захарка Я.І.

Творчая субота

24 лістапада

Марцінчык С.А.

Мышэйка  Л.У.

Снежань

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Навагодні калейдаскоп:

  • конкурс малюнкаў і плакатаў “Зімовая казка”;
  • “Работа майстэрні Дзеда Мароза”;

Снежань

Кл.кір. 1 – 9 кл.,

выхавальнікі д/с

Навагодняе свята “Сустрэчы каля навагодняй ёлкі”

26 снежня

Захарка Я.І.

Прадстаўленне “Навагоднія прыгоды”

28 снежня

 Выхавальнікі дз/с

Адзіны дзень інфармавання “Маю права…” (да сусветнага Дня правоў чалавека – 10 снежня)

6 снежня

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Навагодняя дабрачынная акцыя “Нашы дзеці”

Снежань

Класныя кіраўнікі, выхавальнікідз/с

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Конкурс фалькларыстаў “Кветкі, лёд, фантазія”

5 снежня

Кл. кір 1 – 9 кл.

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Тыдзень прафілактыкі “СНІД – не прысуд”

3  снежня –

10 снежня

Сарока Л.С.,

кл. кіраўнікі 1 – 9 класа

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Дзень валанцёра

Аперацыя  “Малышок”

5 снежня

14 снежня

Марцінчык С.А.

Урублеўская В.М.

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Тыдзень прававых ведаў

10 снежня –17снежня

Сарока Л.С., кл. кіраўнікі 1 – 9

Тыдзень бяспечнасці дарожнага руху

18 снежня – 22снежня

Сарока Л.С.,

Жамойціна Н.А.

Удзел у раённым этапе акцыі АА “БРСМ”,  АА “БРПА” “Цуды на Каляды”

Снежань

Кл.кір.1 – 9 кл.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Аперацыя  “Помнік”

21 снежня

Кл.кір.  8 - 9 кл.

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Віртуальная экскурсія “Гісторыя беларускага кіно”

17  снежня

Кл.кір.5 - 9 кл

Шосты школьны дзень

Прафілактычная субота

1 снежня

Урублўская В.М.

Трубей А.М.

Спартыўная субота. Дзень здароўя

8 снежня

Бурдук А.Г.,

кл.кір. 1-9 кл.

Бацькоўская субота

15 снежня

Паляшчук А.А.

Валадашчык Н.І.

Творчая субота

22 снежня

Захарка В.А.

Сарока Л.С.

Студзень

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Адзіны дзень інфармавання “Моладзь - будучае краіны”

17 студзеня

Кл.кір. 1 –9 кл.,

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Аперацыя “Здай макулатуру – зберажы дрэва”

Студзень

Кл.кір. 1 – 9 кл., выхавальнікі дз/с

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Конкурс агітбрыгад  класаў

“ Мы – за здаровы лад жыцця!”

1 студзеня

Кл. кір. 5-9 кл.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Акцыя “Рука дапамогі”

Сустрэча са святаром царквы Святой Праведнай Ганны

12  студзеня

19 студзеня

Урублеўская В.М.

Марцінчык С.А.

Кл.кір. 8 –9кл.

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Тыдзень бяспекі жыццядзейнасці

14 студзеня –

 18 студзеня

Кл.кір.1 – 9 кл., выхавальнікі дз/с

Дзень прафілактыкі “Скажам НЕ інфекцыі”

26 студзеня

Кл.кір.1 – 9 кл., выхавальнікі дз/с

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Экскурсіі на месцы працы бацькоў

  Студзень

Кл.кір. 8 –9кл.

Прафарыентацыйны занятак для вучняў 9 класса “Аукцыён прафесій”

15 студзеня

Сарока Л.С.

Аперацыя “Помнік”

 19 студзеня

Кл. кіраўнік 7 кл.

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Круглы стол “Тадыцыйныя святы беларусаў”

8 студзеня

Сарока Л.С.,

Валадашчык Н.І.

Шосты школьны

Спартыўная субота. Дзень здароўя

12 студзеня

Бурдук А.Г.,

Кл.кір. 1-9 кл.

Бацькоўская субота

19 студзеня

Бязносік А.Б.

Захарка Я.І.

Творчая субота

26 студзеня

Марцінчык С.А.

Мышэйка Л.У.

Люты

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Адзіны дзень інфармавання “Абарона Айчыны – ганаровы абавязак кожнага грамадзяніна Рэспублікі Беларусь”

21 лютага

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Літаратурна-музычная гасцёўня “Родная мова – цудоўная мова”(да Міжнароднага Дня роднай мовы)

21 лютага

Валадашчык Н.І.

Кл.кір.5 – 9 кл

Святочны канцэрт, прысвечаны Дню абаронцы Айчыны

23 лютага

Захарка В.А.

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

2 лютага

Валадашчык Н.І.,

Сарока Л.С.

Тыдзень  патрыятычнага выхавання

11 – 15 лютага

Сарока Л.С.

Паляшчук А.А.

Кл.кір.1 – 9 кл

Дзень памяці героеў-інтэрнацыяналістаў 

 15 лютага

Паляшчук А.А.

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Конкурс малюнкаў “Наш дом – планета Зямля”

11 лютага –

        16 лютага

Кл.кір. 1 -9 кл.

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Дзень прафілактыкі “Алкаголь: міфы і рэальнасць”

20 лютага

Кл.кір.1 – 9 кл.

Гутарка  “Што такое  хімічная залежнасць”

27 лютага

Штукель В.І.,

Кл. кіраўнікі 5 – 9 кл.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Экскурсія ў царкву Святой Праведнай Ганны

28 лютага

Кл.кір. 1 – 4 кл., выхавальнікі дз/с

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Піянерскі збор “Маленькія героі вялікай вайны” да Дня юнага героя – антыфашыста

8 лютага

Трубей А.М.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Тыдзень па прафарыентацыі

18 лютага –

 22  лютага

Савет па прафарыентацыі

Круглы стол “Сучасныя радыёперадачы” (да Міжнароднага дна радыё)

13 лютага

Кл.кір.1 – 9 кл

Аперацыя “Помнік”

13 лютага

Кл. кіраўнік 9 кл.

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Вечар сустрэчы школьных сяброў

Акцыя “За любімую Беларусь”

2 лютага

14 лютага

Валадашчык Н.І.

Сарока Л.С.

Жамойціна Н.А.

Шосты школьны дзень

Прафілактычная субота

2 лютага

Урублеўская В.М.,

Трубей А.М.

Спартыўная субота. Дзень здароўя

9 лютага

Бурдук А.Г., кл.кір.1-9 кл.

Бацькоўская субота

16 лютага

Паляшчук А.А.,

Валадашчык Н.І.

Творчая субота

23 лютага

Захарка В.А.,

Сарока Л.С.

 Сакавік

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Я – грамадзянін сваёй краіны!” (да Дня Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь – 15 сакавіка)

15 сакавіка

Кл.кір.1 – 9 кл.

Акцыя “Мы – грамадзяне Рэспублікі Беларусь”

15 сакавіка

Жамойціна Н.А.

Мышэйка Л.У.

Свята да дня 8 Сакавіка

7 сакавіка

    Бязносік А.Б.

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Аперацыя “ Упрыгожым школу кветкамі”

Дыспут “Ці можна пражыць без вады? (да Сусветнага  дня  водных рэсурсаў)

6  сакавіка

22 сакавіка

Кл.кір.1 –9 кл.

Захарка В.А.

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Тыдзень прафілактыкі наркаманіі і алкагалізму

 1 сакавіка –

7  сакавіка

Кл.кір.1 –9 кл.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Акцыя “Дапамога”

22 сакавіка

Урублеўская В.М.

Марцінчык С.А.

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Удзел у районным конкурсе піянерскіх агітбрыгад

“Запалі агонь дабра”

Сакавік

Трубей А.М.

Кл.кір.5 – 8 кл.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Аперацыя “Помнік”

15 сакавіка

Кл. кір. 5 кл.

Экскурсія на прадпрыемствы г.п.Зэльва

Сакавік

Валадашчык Н.І.

Шосты школьны дзень

Прафілактычная субота

2 сакавіка

Бязносік А.Б..

Захарка Я.І.

Спартыўная субота. Дзень здароўя

9 сакавіка

Бурдук А.Г., кл. кір. 1 – 9 кл.

Бацькоўская субота

1 6 сакавіка

 Марцінчык С.А..

Мышэйка Л.У.

Экалагічная  субота

23 сакавіка

Урублеўская В.М.,

Трубей А.М.

Красавік

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Гутарка “Дзве сястры Беларусь і Расія”

Экскурсія ў школьны музей  “Вязні канцлагероў” (да Міжнароднага Дня вызвалення вязняў канцлагероў)

Адзіны дзень інфармавання “Выкарыстанне прыродных рэсурсаў” (да Дня Зямлі – 22 красавіка)

2 красавіка

11 красавіка

18  красавіка

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Паляшчук А.А.

Жамойціна Н.А.

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Свята да Дня Зямлі “Наша планета – наш дом”

22 красавіка

Сарока Л.С.

Захарка В.А.

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Спартыўнае свята (да Сусветнага дня здароўя 7 красавіка)

5 красавіка

Бурдук А.Г.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Урок мужнасці “Званы Хатыні”

26 красавіка

Жамойціна Н.А.

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Дзень прафілактыкі “Увага!  Дарога”

       19  красавіка

Кл. кір. 5 -9 кл.

Дзень прафілактыкі “У здаровым целе – здаровы дух”

23 красавіка

Кл. кір. 1-9 кл.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Акцыя па азяляненню прышкольнай тэрыторыі “Цвіці, мая родная зямля!”

Красавік

Кл. кір. 1-9 кл.

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Гульня “Вясёлкавы  карагод”

1 красавіка

Кл.кір. 1 – 4 кл.

Шосты школьны дзень

Прафілактычная субота

6 красавіка

Паляшчук А.А.,

Валадашчык Н.І.

Спартыўная субота. Дзень здароўя

13 красавіка

Бурдук А.Г.,

Кл. кір. 1-9 кл.

Бацькоўская субота

20 красавіка

Захарка В.А.,

Сарока Л.С.

Творчая субота

27 красавіка

Бязносік А.Б.,

Захарка Я.І.

Май

Грамадзянскае,  патрыятычнае і ідэалагічнае выхаванне (фарміраванне інфармацыйнай і палітычнай культуры

Акцыя “Дзякуй, за Перамогу!”

Адзіны дзень інфармавання “Каштоўнасці беларускай культуры” (да Дня музееў – 18 мая)

7 мая

17 мая

Кл.кір.1 – 9кл.

Паляшчук А.А.

Урок мужнасці “Помніць, каб жыць!”

8 мая

Кл.кір.1 – 9 кл.

Тыдзень турысцка – краязнаўчай работы

20 мая – 25 мая

Бязносік А.Б.

Ваенна – патрыятычная гульня “Зарніца”

май

Бурдук А.Г.

Бязносік А.Б.

КТС  “Апошні званок”

30 мая

Сарока Л.С.,

Валадашчык Н.І.

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Святочны канцэрт Да Дня сям’і “Усё пачынаецца з сям’і”

15 мая

Марцінчык С.А.

Экалагічнае і эканамічнае выхаванне

Аперацыя “Металу – другое жыццё!”

май

Кл.кір. 1 – 9 кл.

Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця. Прафілактыка

(шкодныя звычкі, фізкультурна – аздараўленчая работа)

Акцыя “ВІЧ - на прысуд”

16 мая

Кл. кір 5 -9 кл

Агульнашкольны конкурс  “Самы здаровы клас”

май

Кл.кір. 1 – 9 кл

Турыстычны злёт школьнікаў

май

Бурдук А.Г.,

Трубей А.М.

Духоўна – маральнае і полікультурнае выхаванне (валанцёрская дзейнасць)

Аперацыя “Помнік”

6  мая

Кл. кір. 6 – 8 кл.

Выхаванне псіхалагічнай культуры, неабходнасць у развіцці і самаразвіцці асобы, прававое выхаванне, прафілактыка правапарушэнняў, самакіраванне, работа з АА “БРПА”, “БРСМ”

Дзень прафілактыкі “Лета без праблем”

29 мая

Кл.кір.1 – 9 кл.

Да Дня піянерскай дружбы  “Я – піянер сваёй краіны”.

18 май

Трубей А.М.

Працоўнае выхаванне, прафесійнае выхаванне, сямейнае і гендэрнае выхаванне

Тыдзень сям’і

8  мая – 15 мая

Кл. кір. 1 – 9 кл.

Агульнашкольны бацькоўскі сход

Аперацыя “Чысты  школьны двор”

24 мая

май

Бандарэнка С.А.,

кл. кір. 1 – 9 кл., вых. дз/с

Кл.кір.1 -9 кл.

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

КТС “Да сустрэчы, школа!”

30 мая

Валадашчык Н.І.

Сарока Л.С.

Шосты школьны дзень

Прафілактычная субота

4 мая

Марцінчык С.А.,

Мышэйка Л.У.

Спартыўная субота. Дзень здароўя

11 мая

Бурдук А.Г.

Кл.кір. 1-9 кл.

Бацькоўская  субота

18 мая

Урублеўская В.М.,

Трубей А.М.

Творчая  субота

25 мая

Паляшчук А.А. Валадашчык Н.І.

Чэрвень

Эстэтычнае выхаванне, выхаванне культуры быта і досуга

Баль выпускнікоў

Чэрвень

Валадашчык Н.І.

Сарока Л.С.

Основные задачи воспитания:

формирование гражданских и патриотических качеств и национального самосознания детей и учащейся молодежи на основе государственной идеологии;

подготовка к самостоятельной жизни и труду;

формирование нравственной, эстетической и экологической культуры;

овладение знаниями, ценностями и навыками здорового образа жизни;

формирование культуры семейных отношений;

создание условий для формирования предприимчивости, инициативы, успешного саморазвития и самореализации личности.

Основными направления  воспитания :

идеологическое воспитание, которое определяется приоритетами развития белорусского общества и направлено на формирование целостной, нравственно зрелой, политически грамотной, активно участвующей в социальной жизни общества личности; обеспечивает формирование знания основ идеологии белорусского государства, привитие подрастающему поколению основополагающих ценностей, идей, убеждений, отражающих сущность белорусской государственности;

гражданское и патриотическое воспитание, направленное на формирование активной гражданской позиции, патриотизма, правовой, политической и информационной культуры;

духовно-нравственное воспитание, направленное на приобщение к общечеловеческим и национальным ценностям, формирование нравственной культуры;

поликультурное воспитание, направленное на формирование толерантного отношения к представителям других культур, национальностей, вероисповеданий и др.;

экономическое воспитание, направленное на формирование экономической культуры личности;

эстетическое воспитание, направленное на формирование эстетической культуры, развитие чувства прекрасного;

воспитание психологической культуры, определяющей развитие и саморазвитие личности;

воспитание культуры здорового образа жизни, направленное на формирование навыков здорового образа жизни, осознание значимости здоровья как ценности, физическое совершенствование;

воспитание в области охраны окружающей среды и природопользования, направленное на формирование экологической культуры личности;

воспитание культуры безопасной жизнедеятельности, направленное на формирование безопасного поведения в социальной и профессиональной деятельности, повседневной жизни;

семейное и гендерное воспитание, направленное на формирование ответственного отношения к семье, браку,воспитанию детей; осознанных представлений о роли и жизненном предназначении мужчин и женщин в современном обществе;

социально-педагогическая поддержка и оказание психологической помощи обучающимся;

трудовое и профессиональное воспитание, направленное на понимание труда как личностной и социальной ценности, формирование готовности к осознанному профессиональному выбору;

воспитание культуры быта и досуга, направленное на формирование у детей и учащейся молодежи ценностного отношения к материальному окружению, умения целесообразно и эффективно использовать свободное время.


 
Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.