С окончанием учебного года!

Цели и задачи школы

Дата: 19 мая 2015 в 13:57, Обновлено 23 октября 2019 в 23:46

Метадычная тэма:

Актуалізацыя і паглыбленне прадметных ведаў педагогаў, удасканаленне методыкі выкладання вучэбных прадметаў

Задачы:

1. Садзейнічаць актуалізацыі і паглыбленню ведаў педагогаў, удасканаленню методыкі выкладання вучэбных прадметаў
  2. Прадаўжаць работу па  прафілактыцы сацыяльнай неблаганадзейнасці і асвеце законных прадстаўнікоў непаўналетніх па пытаннях выканання бацькоўскіх функцый, недапушчэння пагрозы жыццю і здароўю дзяцей, фарміраванне культуры сямейных адносін.
  3. Удасканальваць сістэму работы па ідэалагічнаму, грамадзянска-патрыятычнаму і духоўна-маральнаму выхаванню вучняў, прафілактыцы асацыяльных паводзін, стварыць умовы для сацыялізацыі і самаразвіцця асобы  вучняў праз удасканаленне, пазнавальную, практыка-арыентаваную дзейнасць,  прыцягненне навучэнцаў да сацыяльна-значнай дзейнасці.
  4. Стварыць умовы для забеспячэння павышэння прафесійнай кампетэнтнасці настаўнікаў і выхавальнікаў дашкольнай адукацыі, іх непарыўнай адукацыі, самаадукацыі і развіцця творчага патэнцыялу праз прадметна-метадычную падрыхтоўку да вучэбных і выхаваўчых заняткаў, факультатываў, аб’яднанняў па інтарэсах.
  5. Прадаўжаць умацаванне і мадэрнізацыю  вучэбна-матэрыяльнай  базы ўстановы,  добраўпарадкаванне прышкольнай тэрыторыі.