Цели и задачи школы

Метадычная тэма:

Удасканаленне прадметна-метадычнай падрыхтоўкі настаўнікаў-прадметнікаў

Задачы:

1. Павысіць якасць прадметнай адукацыі праз укараненне новых метадаў, прыёмаў, тэхналогій навучання.
  2. Прадаўжаць работу па зніжэнню сацыяльнага сіроцтва праз узмацненне ўзаемадзеяння з зацікаўленымі службамі па выкананню патрабаванняў Дэкрэта Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь №18 “Аб дадатковых мерах па дзяржаўнай абароне дзяцей у неблаганадзейных сем’ях, прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх, павышэнні адказнасці бацькоў за выхаванне дзяцей” .
  3. Удасканаліць работу па фарміраванню навыкаў здаровага ладу жыцця і культуры бяспекі жыццядзейнасці, з мэтай недапушчэння правапарушэнняў навучэнцамі, праз сумесную работу установы адукацыі, бацькоў і зацікаўленых грамадскіх арганізацый.
  4. Удасканальваць педагагічнае майстэрства настаўнікаў і выхавальнікаў дашкольнай адукацыі праз прадметна-метадычную падрыхтоўку да вучэбных і выхаваўчых заняткаў, факультатываў, аб’яднанняў па інтарэсах.
  5. Прадоўжыць умацоўваць і мадэрнізіраваць матэрыяльна-тэхнічную базу ўстановы за кошт прыцягнення пазабюджэтных сродкаў.